Funtana

Dovolenka v okúzľujúcom letovisku Funtana pri pobreží mora je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v prírode, zároveň milujú športy a pamiatky. Svoje si tu nájdu aj nadšenci umenia v galérii Zgor murve, kde sa v letných mesiacoch uskutočňuje každoročne výstava chorvátskych maliarov. More je tu čisté a priezračné s pozvoľným vstupom a vhodným pre deti a neplavcov. Pobrežie je veľmi členité, ktoré postupne prechádza do kamienkových pláží. Letovisko ponúka možnosti pre vodné športy ako vodné lyžovanie, potápanie (potápačský klub StarFish 3,8 km od letoviska), ale tiež aj plážový volejbal, stolný tenis, minigolf. Terén je vhodný pre bicyklovanie sa a ponúka možnosť jazdenia na koni. Významný je tu pláž autokempu Istra Naturist vyhradené výlučne pre naturistov s plážami vydláždenými prírodným kameňom. Pláž bola ocenená modrou vlajkou a je tu vyhradená pláž tiež pre psov. Autokemp je vhodný pre športy, možnosti nakupovania, či diskoték. Od centra je vzdialený 0,1 km.

V okolí je možnosť využitia wellness ponuky hotela Diamant v zálive Brulo za poplatok. Pre tých, ktorí chcú zažiť stredozemné more v plnej kráse s čistotou prírody obklopenou s krištáľovo čistým morom a s priateľskou atmosférou, je tu Puntica kemp s trávnatými, skalnatými a dláždenými plážami. Pláže sú vhodné aj pre deti a je tu možnosť prenajatia člnov, rybolovu a vodných športov. Pre deti sú vyhradené ihriská.

V okolí letoviska je množstvo betónových pláží (Vala – 2,3 km, Hotel Delfin – 3 km, Zelena Laguna – 3,4 km), kamienkových pláží (pláž Belvedere – 3,1 km, pláž Brulo – 4,6 km), ale aj sklanatých (Hotel Parentium – 3,6 km) a piesočných pláží (Pláž Fkk Koversada – 4,5 km, Pláž FKK Valalta – 5,7 km; pri oboch je povolený nudizmus).

Pre milovníkov historických pamiatok letovisko ponúka hrad s opevnením so známkami renesancie, kostol Panny Márie Milosrdnej postavenej v románskom štýle v 11. storočí, či starobylé domy zo 17. až 18. storočia. Taktiež ponúka možnosti pre nočný život v podobe nočného klubu Biblos 3,1 km vzdialenej od letoviska. Je tu možnosť návštevy aquaparku Aquacolors (5,9 km).